»آخرین مطالب سایت
وبسایت رسمی مولانا عبدالصمد غیاثی
اختلاط یکی از دست آوردهای فرهنگ غرب

اختلاط یکی از دست آوردهای فرهنگ غرب

         اختلاط مرد و زن از اموری است که از بدو آفرینش تا خاتم الانبیاء نه تنها اهل ادیان بلکه تمام افراد شریف و با نسب آن را درست نفهمیده اند. در قرآن سفر حضرت موسی علیه السلام به مدین و برخورد آن با دو دختر که گوسفندشان را دور از جمع نگه داشته بودند بیان شده است وقتی که حضرت موسی علیه السلام علت آن را جویا شد به دو امر اشاره کردند : ۱- داخل شدن در جمع مردان را نمی پسندند و به آبی که از آنان باقی بماند قناعت می کنند۲- پدرشان پیر وناتوان است این گفته آنان اشاره دارد به اینکه بردن حیوانات برای چرا و آب دادن آن ها عرف وعادت کار مردان است نه زنان لیکن به علت ضعف پدر و نبودن شخصی دیگر آنان مجبور شدند دست به این کار بزنند.

        از این واقعه معلوم می گردد که در شریعت آن زمان هم زنان دوشادوش مردان مشغول کار وفعالیت نبودند و کاری که در آن اختلاط با مردان پیش می آمد به زنان واگذار نمی شد به هر صورت در آن زمان قوانین مخصوصی در مورد حجاب وجود نداشت و در ابتداء اسلام نیز همان صورت رواج داشت و در سنه پنجم هجری حجاب برای زنان واجب گردید و هنگام ولیمه حضرت زینب رضی الله عنها نخستین آیه حجاب نازل گشت. اما قبل از نزول آیه طریقه ی نشستن آیه حجاب نازل گشت . اما قبل از نزول آیه طریقه نشستن آن بانوی اسلام چنین بیان شده است « وَزَوْجَتُهُ مُوَلِّیَهٌ وَجْهَهَا إِلَى الْحَائِطِ». (سنن ترمذی ج۲ ص ۱۵۳) یعنی حضرت زینب رضی الله عنها رخش را به دیوار کرده بود و آن جا نشسته بود.

       تبرجی که در قرآن بیان شده وآن را به جاهلیت اولی نسبت داده آن نیز کار خانواده های شریف و محترم عرب نبوده بلکه کار کنیزان و آوارگان بوده است و خانواده های شریف آن را عیب می دانستند. آنچه امروز زبانزد خاص وعام گشته که زنان باید مانند مردان و دوشادوش آن ها به کار و فعالیت مشغول باشند واختلاط زنان با مردان در بازار ها و میهمانی ها ایرادی ندارد این نیز از دستاوردهای فرهنگ غرب می باشد تا امت مسلمه را به جاهلیت قدیم و قبل از اسلام برگردانند و متاسفانه تا حد زیادی موفق گشته اند تا در میان جامعه و حتی خانواده های اسلامی فرهنگ بی حیایی و فحشای خویش را ترویج دهند و مسلمین با آغوش باز آماده پذیرش آن نیز هستند و از فرهنگ اسلام غافل مانده اند.

       یکی از شیوه های استکبار جهانی برای رسیدن به اهداف شوم خود طرح شعار های عوام پسندانه است به طور مثال می گویند « دلت پاک باشد حجاب یک امر ظاهری است در حالی که پاکی دل تنها با داشتن حجاب میسر است یا می گویند : « دیگر جامعه عوض شده امروز جامعه اینگونه می پسندد» ولی ما نباید تحت تاثیر جامعه ومحیط باشیم بلکه باید بر محیط اثر بگذاریم در زمستان همه جا سرد است اما باید خود را از سرماخوردگی حفظ کنیم.

 (نقل از کتاب حجاب زن مسلمان، نویسنده: مولوی عبدالصمد غیاثی)

 

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “اختلاط یکی از دست آوردهای فرهنگ غرب”

قالب وردپرس